Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: poniedziałek, 19-11-2018
Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

To były udane wakacje

Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Podobnie jak uczniowie, wracamy jeszcze wspomnieniami do wakacji, aby przypomnieć, jakie atrakcje przygotowano w sierpniu na terenie gminy Dąbrowa dla młodych mieszkańców.

W świetlicach w Naroku, Ciepielowicach, Nowej Jamce, Skarbiszowie, Prądach, Siedliskach i Dąbrowie odbywały się zajęcia organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach programu "Wychowawca podwórkowy". Pod okiem opiekunów dzieci brały udział m.in.: w zajęciach sportowych, kulinarnych, teatralnych i plastycznych. Uczyły się też kodować, wykonywać figurki z masy solnej oraz przygotowywać prezenty. Ponadto zorganizowano dwie wycieczki dla uczestników zajęć - do opolskiego ogrodu zoologicznego i Juraparku w Krasiejowie.

Wakacyjną ofertę przygotował również Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. W Karczowie i Ciepielowicach regularnie odbywały się zajęcia plastyczne, a w Chróścinie młodzież i dzieci brali udział w warsztatach teatralnych.

 

 

Data publikacji: 05-09-2018 14:19
Opublikował: Marek Jary
Powrót do poprzedniej strony »