Klub Seniora w Dąbrowie już działa. Zapraszamy Seniorów na zajęcia    *  *  *   Program Maluch + - jest dofinansowanie, jest decyzja - budujemy żłobek w obiekcie po Gimnazjum w Żelaznej.

Dziś jest: poniedziałek, 19-11-2018
Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Gminne rozpoczęcie roku szkolnego

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Chróścinie zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019. Gminną uroczystość połączono z rozpoczęciem obchodów 50-lecia powstania placówki. Z tej okazji symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: pierwsza dyrektor szkoły w Chróścinie Eryka Józefowska, obecny dyrektor Krystian Iwański i wójt Marek Leja. Co ciekawe, wstążkę - podobnie jak 50-lat temu - trzymały Róża Punt i Małgorzata Hyla. Asystowali im w tym przedstawiciele młodego pokolenia - Justyna Prus i Bartosz Szemainda.

Uroczystość zgromadziła wielu gości. Uczestniczyli w niej: przedstawiciele władz samorządowych, radni, sołtysi, księża, dyrektorzy szkół i przedszkoli, emerytowani i obecni nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Po części oficjalnej, w której głos zabrali dyrektor Krystian Iwański, wójt Marek Leja i była dyrektor Eryka Józefowska, uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Następnie uroczyście powitano w szkolnych murach uczniów klas pierwszych.

Rok szkolny w gminie Dąbrowa rozpoczęło 590 uczniów. W tym gronie znalazło się 65 uczniów klas pierwszych. 

 

 

Data publikacji: 03-09-2018 15:50
Opublikował: Marek Jary
Powrót do poprzedniej strony »